سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شیراز مستند به قانون الحاق يك تبصره به مادّه واحده راجع به تمرکزامور مربوط به تاکسیرانی تشکیل و اساسنامه آن  با توجه به بند 15 مادّه 79 قانون تشكيلات ، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 می باشد.

    

 

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شیراز با در اختیار داشتن بیش از 12 هزار تاکسی از انواع مختلف عهده دار بخش اعظمی از جابجایی مسافرین درون شهری می باشد که این رقم بر اساس سهم سفر در شهر شیراز 84/ 1 و جمعیت 1260000 نفری نزدیک به 40% از سفرهای درون شهری را عهده دار می باشد.

 

 

عمدتا فعالیتهای سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شیراز حول دو محور ستادی و اجرایی شکل گرفته که از جمله آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  

صدور پروانه

صدور انواع مجوز جهت متقاضیان فعالیت در ناوگان تاکسیرانی از وظایف واحد صدور پروانه می باشد که این مهم را می توان شامل موارد ذیل دانست:

الف – صدور و تمدید انواع پروانه  مربوط به انواع تاکسیها

ب – نقل و انتقال

ج – صدور انواع استعلام

جدول فعالیت واحد صدور پروانه در سال 85

  

نوسازی ناوگان

سازمان تاكسيراني در راستاي ارائه خدمات حمل و نقلي ايمن ـ سريع و با كيفيت بهتر به شهروندان در يك اقدام گسترده از ابتداي سال 83 تا پایان سال 85 اقدام به تبديل 560 دستگاه و از ابتداي سال 84 اقدام به تبديل 81 دستگاه تاكسي فرسوده به سمند دوگانه سوز و پراید دوگانه نموده است كه اين روند همچنان ادامه دارد.

    

تبدیل تاکسیهای فرسوده به سمند دوگانه سوز

 

آموزش

سازمان تاکسیرانی با عنایت به جایگاه آموزش و به منظور ارتقاء سطح آگاهی و دانش رانندگان تاکسی با بهره گیری از اساتید مجرب اقدام به دایر نمودن کلاسهای آموزشی نموده است. در این راستا از تیر ماه 82 دور جدید کلاسهای آموزش با شیوه و روش متفاوت نسبت به گذشته با هماهنگی اداره آموزش شهرداری آغاز که این روند همچنان ادامه دارد.

 

آموزش رانندگان به 2 بخش تقسيم مي شود :

الف ـ آموزش در بدو ورود رانندگان به سيستم .

ب ـ آموزش در حين فعاليت رانندگان و پس از اخذ مجوز

مواد درسي كلاسهاي آموزشي رانندگان در بدو ورود به سيستم :

1ـ آئين نامه راهنمايي رانندگي           3ـ آموزش فني خودرو

2ـ آئين نامه تاكسيراني                     4ـ شهرشناسي

مواد درسي كلاسهاي آموزشي رانندگان در حين فعاليت :

1ـ آموزش زبان انگليسي كه بصورت دوره اي دایر مي باشد .

2ـ آموزش فنی خودرو

قابل ذکر است تعداد 2050 نفر از ابتدای سال 85 تا پایان در کلاسهای آموزشی حضور یافته اند.

    

اجراي اتوماسيون اداري با تهيه نرم افزار تاكسيراني، نرم افزار سرويس مدارس

و ساماندهي سواريهاي شخصي

از جمله اقدامات موثر در بحث اتوماسيون اداري و تكريم ارباب رجوع تهيه و نصب نرم افزار دبيرخانه- نرم افزار مربوط به سواريهاي شخصي، نرم افزار مربوط به سرويس مدارس مي باشد .

همچنین تنوع اطلاعات مربوط به رانندگان تاكسي، تاكسي هاي دراختيار  شركتهاي حمل و نقل و آژانسها و نياز به دسترسي سريع، دقيق و جامع اطلاعات، سازمان تاكسيراني را بر آن داشت تا با تحقيق و بررسي كامل اقدام به تهيه نرم افزار تاکسیرانی بنمايد. ذیلاٌبه بیان گوشه ای از قابلیتهای این نرم افزارها می پردازیم.

با تهیه نرم افزار مربوط به ساماندهی سواریهای شخصی در سازمان اطلاعات جامعی از وضعیت این گروه بدست آمد که با ایجاد تعامل و همکاری در صورت لزوم در اختیار مراجع ذیصلاح قرار می گیرد.

                      

نرم افزار  ساماندهی سواریهای شخصی

همچنین درحال حاضر اطلاعات مربوط به سرویس مدارس از جمله رانندگان فعال در این بخش، مدارس و خودروها در رایانه ثبت گردیده و قابل بهره برداری می باشد.

                      

نرم افزار سرویس مدارس

ثبت کلیه اطلاعات مربوط به انواع تاکسیهای تحت پوشش و صدور مرخصی و انواع استعلام بصورت رایانه ای بمنظور حذف گردش نامه و تکریم ارباب رجوع از دیگر اقدامات سازمان تاکسیرانی در راستای مکانیزاسیون سیستم بوده است.

             

                  ثبت اطلاعات رانندگان تاکسی                                               صدور مرخصی رایانه                                   استعلام رایانه ای

   

تعاون مسکن

شرکت تعاونی مسکن تاکسیرانان و تاکسیداران ناوگان تاکسیرانی شیراز در سال 77 با حمایت سازمان تاکسیرانی تأسیس و از آن زمان فعالیت خود را جهت تأمین زمین متقاضیان آغاز نموده که در نتیجه پس از 2 سال این شرکت موفق به واگذاری 205 قطعه زمین به صورت ویلایی در شهرک میانرود شد همچنین از دیگر اقدامات موثر اینکه شرکت تعاونی در تلاش جهت اختصاص 260 واحد مسکونی(آپارتمان)  در شهرصدرا می باشد.

 

صندوق قرض الحسنه

صندوق قرض الحسنه ناوگان تاکسیرانی در سال 1378 بمنظور کمک به حل مشکلات مالی اعضاء در سال 1378 تأسیس که روند رو به رشد در اعطای وام در سال های اخیر وجود داشته است در سال 85 سازمان تاکسیرانی تغییرات عمده ای را در اداره امور صندوق ایجاد که همین امر باعث گردید عده زیادی از رانندگان تاکسی از صندوق قرض الحسنه وام دریافت نمایند. (تعداد وام گیرندگان از تیر ماه هشتاد و پنج تا پایان سال 150 نفر می باشد.)

 

شركت تعاوني تاكسيراني

شركت تعاوني تاكسيراني فعاليت خودرا ازسال 1348 باهدف ارائه خدمات تعميرگاهي به رانندگان تاكسي آغاز ودرسال 1352 بمنظور بسط و گسترش خدمات نمايندگي مجاز ايران خودرو ( باشماره 2214 ) رادريافت نمود.

ازجمله اقدامات مهم صورت گرفته درطول ساليان گذشته مي توان به موارد ذيل اشاره نمود :

1 ـ درسال 82 ـ 1381 باهماهنگي سازمان مديريت ونظارت برتاكسيراني شيراز و سازمان بهينه سازي مصرف سوخت كشور و اتحاديه هاي سراسركشور شركت تعاوني تاكسيراني 500 دستگاه تاكسي دوگانه سوز بافراهم نمودن وام 5/2 ميليون توماني بدون بهره به ناوگان تاكسيراني اضافه نمود .

2 ـ تلاش جهت جذب 600 دستگاه تاكسي به شرط تمليك با وام 30 ميليون ريال .

3 ـ ارائه خدمات درماني به 500 نفر از اعضاء شركت تعاوني با تخفيف 40% با همكاري درمانگاه شبانه روزي امام علي (ع).

4 ـ پيمانكاري 2 جايگاه سوخت lpg باتوان روزانه تزريق 2000 دستگاه تاكسي .

5 ـ مشاوره رايگان به رانندگان .

6 ـ ارائه خدمات گارانتي به خودروهاي تحت پوشش .

7 ـ تاسيس صندوق تعاون بمنظور كمك مالي ( وام ) به دارندگان تاكسي .

8 ـ فعاليت در زمينه هاي فرهنگي ـ ورزشي رانندگان تاكسي .

 

همچنين شركت تعاوني تاكسيراني با هماهنگي و تعامل باسازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني در صدد فراهم نمودن شرائط و خدمات بهتر به كليه اعضاء ناوگان تاكسيراني مي باشد .

 

برنامه های آتی سازمان

1-    تلاش جهت توسعه و بهبود کمی و کیفی ارائه خدمات حمل و نقلی به مسافرین

2-    پیگیری ایجاد و افزایش جایگاههای سوخت CNG

3-    تلاش جهت تبدیل تاکسهای فرسوده به پراید

4-    اجرای اتوماسیون اداری با نگرش حذف گردش نامه در سیستم

5-    ایجاد تسهیلات و خدمات رفاهی و تفریحی جهت رانندگان

6- ایجاد تعامل و همکاری و هماهنگی متقابل میان تمامی گروههای مرتبط با سیستم

7- گسترش ارائه خدمات حمل و نقلی در قالب تاکسیهای مجهز به بیسیم

8- ایجاد نمایشگاه و فروشگاه تاکسی

9- بررسی ایجاد پایانه ویژه تاکسی های خطی مبدأ - مقصد

  

نظارت و بازرسي

سازمان مديريت ونظارت برتاكسيراني شيراز بمنظور هرچه بهتر پياده نمودن قوانين مربوطه و نظارت كامل برنحوه اجراي آن و در اجراي بند (ر) ماده 12 و بند (ذ) ماده 13 آئين نامه تاکسیرانی مبادرت به بهره گيري از خدمات افرادي بعنوان بازرس نموده است .

واحد نظارت و بازرسي سازمان در اجراي مفاد قانوني با در اختيار داشتن تعداد 5 دستگاه خودرو مبادرت به   گشت زني وكنترل انواع تاكسي تحت پوشش ذیل می نماید.

1- تاكسي هاي درون شهري (سبز و سفيد) .

2- تاكسي هاي موقت .

3- تاكسي هاي تلفني .

4- تاكسي هاي سرويس مدارس .

5- تاكسي هاي فرودگاه .

6- تاكسي هاي ترمينال .

7- تاكسي هاي خطوط ويژه .

8- سواري هاي مسافربر شخصي (با هماهنگي عوامل راهنمائي و رانندگي) .

9- خودروهاي تحت پوشش شركت هاي حمل و نقل .

10- تاکسی بی سیم.